_Compound Path_@0,5x
_Group_@0,5x
_Clip Group_@0,5x

אנחנו מאמיניםבכוח שבחיבור

במשך כל השנים שבהן היה העם היהודי מפוזר ברחבי העולם, שמר הכלל העתיק של "כל ישראל ערבים זה בזה" על הישרדותו של העם ועל הגדרתו. אחרי אלפיים שנה שב העם אל מולדתו, אך דווקא שיבה זו מעוררת מחדש את אתגר הערבות בישראל.

מטרת עמ"י היא לחזק את הקשר
של החברה הישראלית אל העמיוּת היהודית.

עקרון היסוד של מנהלת עמ"י הוא יישום מחויבותה של מדינת ישראל לכלל העם היהודי, ותפקידה הוא חיזוק הקשר בין הישראלים ליהודי התפוצות. כדי לממש חזון זה עמ"י תפעל בחברה ישראלית למען פיתוח הערבות ההדדית ותחושת השייכות לעם ישראל.

קיבוץ הגלויות הפלאי שכונן את מדינת ישראל נבע מתחושת שייכות עמוקה של יהודי התפוצות אל הפרויקט הציוני המתהווה בארץ ישראל. ממזרח וממערב עלו יהודים בגופם, תרמו את ממונם והשמיעו את קולם לטובת המדינה הצעירה. מנגד, מדינת ישראל ראתה את ייעודה לשמש בית ליהודים המפוזרים בין כל העמים. התפוצות הגדולות הושיטו את ידם בתמיכה, ומדינת ישראל הושיטה כנגדם יד אחות. הגשרים הישנים שחיברו בין התפוצות לישראל נסדקו בשנים האחרונות. לאור מציאות זאת, מנהלת עמ"י קמה לחזק את הגשרים המחברים בין ישראל לתפוצות. ריכוזים ברחבי העולם, שהחל עוד מגלות בית ראשון, תמיד היווה אתגר ללכידות העם. אך כיום הבעיה הינה גדולה ומורכבת יותר מפיזור העם ברחבי העולם. האדישות הגוברת בקרב ישראלים כלפי יהודי התפוצות.

מטרות עמ“י

לחזק את הידע והמודעות אודות יהדות התפוצות

להגביר את תחושת השייכות בין החברה הישראלית ליהודים בתפוצות

לחשוף את הקהל הישראלי לאתגרים העומדים בפני יהודי התפוצות, ולערב אותם בעשיה אקטיביסטית בתחומים אלו

אפיקי פעולה

1. פיתוח ויישום האסטרטגיה הלאומית העוסקת בחיבור שבין ישראל לתפוצות

2. יצירת שפה משותפת בין הארגונים הפועלים בשדה העמיות שתעניק רוח גבית והקשר ממשלתי לעשייה, וכן ליווי והדרכה של הפעילים בשטח

3. עידוד שיתופי פעולה בין-ארגוניים בפרויקטים העוסקים בעמיוּת

4. סנכרון וייזום יוזמות חדשניות העוסקות בעמיוּת יהודית בישראל

הדרך של עמ“י

בניית אסטרטגיה לאומית הנוגעת לתודעת העמיות בחברה הישראלית תוביל לשינוי ממשי בדרך שבה ישראלים חושבים, מרגישים ופועלים למען יהודי התפוצות. תהליך זה אינו פשוט אך אנו מאמינים שככל שהפעילות בשטח תצמח ותצבור תאוצה, כך השיח יתרחב והחיבור הרגשי יעמיק. עם הזמן האפקט יהדהד בכל השכבות של המציאות הישראלית. אנו מתרגשים מהמשימה ומההזדמנות לחבר ולאחד בין כל חלקי העם המגוון שלנו, ומזמינים אתכם ואתכן לקחת חלק בעבודה המשותפת.

עו"ד רועי מקלר, ראש המנהלת הלאומית לקשרי ישראל והתפוצות, בפאנל הפרשנים של גלי-צה"ל: "המשבר באוקראינה הביא ישראלים רבים להתגייס לסיוע קהילתי. עצם הנכונות הזו היא מימוש עיקרון הערבות ההדדית המחברת בינינו, זוהי השעה להעמיק בקשר ולפתח שיח ערכי על ברית הייעוד בינינו. אנו קוראים להמשיך את הדיון החשוב הזה בתא המשפחתי, במערכות החינוך ובצה"ל ". 🇺🇦🇮🇱

הצוות שלנו

תמונה תפקיד אתר נמרוד
נמרוד אקרמן
מנכ“ל
נמרוד אקרמן לאופר הוא ראש המנהלת הלאומית לקשרי ישראלים והתפוצות החל מספטמבר 22 (קדם לו רועי מקלר בתפקיד). נמרוד הוא חתן "אות הנשיא למתנדב" ובעל ניסיון עשיר בעולמות החברתיים. הוא ממייסדי עמותת "ידיד לחינוך" הפועלת לשיתוף ושילוב גמלאים במערכת החינוך וניהל אותה במשך 16 שנה. נמרוד בוגר 3 תארים אקדמאיים וכן תוכניות מנהיגות שונות, ביניהן תוכנית "מובילים" של קולות, "מרחב משותף" של אלכ"א ג'וינט ועוד. שירת בסדיר, בקבע ובמילואים ביחידת "מגלן". נשוי ואב לשלושה, תושב קרית אונו.
slomit
שלומית מאלי
מנהלת תוכן
שלומית מאלי היא מנהלת התוכן של עמ"י היא אשת חינוך המתמחה בהובלת פרויקטים חינוכיים וקידום שותפויות. שלומית הייתה חברה בצוות הקמת 'המרכז ללימודי רוח', ניהלה את מחלקת השתלמויות מורים בספרייה הלאומית ולימדה תלמוד במגוון מסגרות פורמליות ובלתי-פורמליות. בין השנים 2019 - 2021 שלומית התגוררה בניו יורק לימדה תלמוד בתיכון SAR, הייתה עמיתה ב'מכון שיח' והשתתפה בתוכנית המנהיגות .'YOU LEAD' (PRIZMAH) היא בעלת תואר שני מחקרי מהאוניברסיטה העברית (תוכנית 'רביבים').

עלינו בתקשורת

Layer 1

צפו: דברי ברכה רועי מקלר

ראש המנהלת הלאומית לחיזוק קשרי ישראלים ליהודי התפוצות

קול קורא – מיזם תעודת זהות ישראלית ויהודית

מנהלת עמ"י שמחה לפרסם הזמנה להציע הצעות להפעלת מיזם תעודת זהות ישראלית ויהודית לחיזוק הקשר של הישראלים עם יהדות התפוצות. נשמח לקבל הצעות לתכנית חינוכית בנושא המיועדת לכיתות י' ולקבל עבורה ליווי לפיתוח תוכן ותקצוב - כמפורט בקישור:
WhatsApp Image 2022-02-13 at 17.09.28

רועי מקלר

שמי רועי מקלר ואני ראש המינהלת הלאומית לקשרי ישראל והתפוצות – עמ"י. מטרת עמ"י היא לחזק את הקשר של החברה הישראלית אל העמיוּת היהודית. המינהלת הוקמה במאי השנה ומאז עוסקת בפיתוח שיתופי פעולה בין הארגונים העוסקים בעמיות לטובת עשייה משותפת.

צרו קשר

[contact-form-7 id="10" title="Contact form 1"]
דילוג לתוכן