_Compound Path_@0,5x
_Group_@0,5x
_Clip Group_@0,5x

אנחנו מאמינים

בכוח שבחיבור

במשך כל השנים שבהן היה העם היהודי מפוזר ברחבי העולם, שמר הכלל העתיק של "כל ישראל ערבים זה בזה" על הישרדותו של העם ועל הגדרתו. אחרי אלפיים שנה שב העם אל מולדתו, אך דווקא שיבה זו מעוררת מחדש את אתגר הערבות בישראל.

מטרת עמ"י היא לחזק את הקשר
של החברה הישראלית אל העמיוּת היהודית.

עקרון היסוד של מנהלת עמ"י הוא יישום מחויבותה של מדינת ישראל לכלל העם היהודי, ותפקידה הוא חיזוק הקשר בין הישראלים ליהודי התפוצות. כדי לממש חזון זה עמ"י תפעל בחברה ישראלית למען פיתוח הערבות ההדדית ותחושת השייכות לעם ישראל.

קיבוץ הגלויות הפלאי שכונן את מדינת ישראל נבע מתחושת שייכות עמוקה של יהודי התפוצות אל הפרויקט הציוני המתהווה בארץ ישראל. ממזרח וממערב עלו יהודים בגופם, תרמו את ממונם והשמיעו את קולם לטובת המדינה הצעירה. מנגד, מדינת ישראל ראתה את ייעודה לשמש בית ליהודים המפוזרים בין כל העמים. התפוצות הגדולות הושיטו את ידם בתמיכה, ומדינת ישראל הושיטה כנגדם יד אחות. הגשרים הישנים שחיברו בין התפוצות לישראל נסדקו בשנים האחרונות. לאור מציאות זאת, מנהלת עמ"י קמה לחזק את הגשרים המחברים בין ישראל לתפוצות. ריכוזים ברחבי העולם, שהחל עוד מגלות בית ראשון, תמיד היווה אתגר ללכידות העם. אך כיום הבעיה הינה גדולה ומורכבת יותר מפיזור העם ברחבי העולם. האדישות הגוברת בקרב ישראלים כלפי יהודי התפוצות, חוסר הידע וההבנה לעושר ולחיוניות של החיים היהודיים בעולם והיחלשות תפישת העמיות היהודית על בסיסה קמה מדינת ישראל הינם אתגרים משמעותיים. המכשול שלפנינו הינו תודעתי וגם מעשי. כיצד ניתן להטמיע את תודעת השייכות ולחזק את החיבור באופן מעשי? הגברת ההדדיות בין הישראלים ליהודים בתפוצות עשויה לחזק את מערכת היחסים ולהגביר את החוסן הלאומי המחבר בינינו. עמ"י הוקמה על רקע כל האתגרים הללו ובמטרה לתת להן מענה משמעותי ומעשי.

מטרות עמ“י

לחזק את הידע והמודעות אודות יהדות התפוצות

להגביר את תחושת השייכות בין החברה הישראלית ליהודים בתפוצות

לחשוף את הקהל הישראלי לאתגרים העומדים בפני יהודי התפוצות, ולערב אותם בעשיה אקטיביסטית בתחומים אלו

אפיקי פעולה

  1.  פיתוח ויישום האסטרטגיה הלאומית העוסקת בחיבור שבין ישראל לתפוצות
  2.  יצירת שפה משותפת בין הארגונים הפועלים בשדה העמיות שתעניק רוח גבית והקשר ממשלתי לעשייה, וכן ליווי והדרכה של הפעילים בשטח
  3.  עידוד שיתופי פעולה בין-ארגוניים בפרויקטים העוסקים בעמיוּת
  4.  סנכרון וייזום יוזמות חדשניות העוסקות בעמיוּת יהודית בישראל

הדרך של עמ“י

בניית אסטרטגיה לאומית הנוגעת לתודעת העמיות בחברה הישראלית תוביל לשינוי ממשי בדרך שבה ישראלים חושבים, מרגישים ופועלים למען יהודי התפוצות. תהליך זה אינו פשוט אך אנו מאמינים שככל שהפעילות בשטח תצמח ותצבור תאוצה, כך השיח יתרחב והחיבור הרגשי יעמיק. עם הזמן האפקט יהדהד בכל השכבות של המציאות הישראלית. אנו מתרגשים מהמשימה ומההזדמנות לחבר ולאחד בין כל חלקי העם המגוון שלנו, ומזמינים אתכם ואתכן לקחת חלק בעבודה המשותפת.

הצוות שלנו

move in
רועי מקלר
מנכ“ל
עו"ד רועי מקלר הוא ראש המנהלת הלאומית לקשרי ישראלים והתפוצות. לפני עמ"י, רועי הקים וניהל את החממה לחדשנות חברתית של פדרציית ניו יורק – קולאב. בנוסף, רועי הקים את פורום ארגוני הבוגרים בישראל, והוביל תכניות מנהיגות וממשל בג'וינט. רועי מרצה על חדשנות ויזמות בתכניות המנהלים בטכניון, משרד החינוך ובשגרירויות. רועי בוגר הפקולטה למשפטים ותכנית המצטיינים במדיניות ציבורית של האוניברסיטה העברית, וכיהן כעמית- מחקר בכיר באוניברסיטת תל אביב. משרת (כיום במיל') ביחידת החילוץ 669, נשוי לשיר ואבא לגורי וארי.
tr
שלומית מאלי
מנהלת תוכן
שלומית מאלי היא מנהלת התוכן של עמ"י היא אשת חינוך המתמחה בהובלת פרויקטים חינוכיים וקידום שותפויות. שלומית הייתה חברה בצוות הקמת 'המרכז ללימודי רוח', ניהלה את מחלקת השתלמויות מורים בספרייה הלאומית ולימדה תלמוד במגוון מסגרות פורמליות ובלתי-פורמליות. בין השנים 2019 - 2021 שלומית התגוררה בניו יורק לימדה תלמוד בתיכון SAR, הייתה עמיתה ב'מכון שיח' והשתתפה בתוכנית המנהיגות .'YOU LEAD' (PRIZMAH) היא בעלת תואר שני מחקרי מהאוניברסיטה העברית (תוכנית 'רביבים').
move1 in
אליעזר נוי
מנהל תפעול
אליעזר נוי הוא בוגר תואר ראשון במערכות מידע וחשבונאות, תואר שני במנהל עסקים והינו רו"ח. אליעזר הצטרף לצוות המנהלת אחרי 8 שנים של ניהול עמותות באירופה עבור האיחוד האירופי וקרנות פילנתרופיה פרטיות, כאשר קודם לכן הוא עבד ב- KPMG בביקורת וייעוץ לתאגידים בין לאומיים גדולים.
tr
ברכי שפיצר
רכזת
ברכי שפיצר היא מתמחה בתפעול פרויקטים ושותפויות בין משרדיות. ברכי היתה חברה בצוות ההקמה של תכנית "משפיעים" וריכזה את תפעול התכנית. במסגרת שליחות בחו"ל הייתה אחראית על פרויקט חברתי חינוכי וחיזוק קשרי הקהילה המקומית עם הזהות היהודית. בעברה לימדה בחטיבת ביניים ועסקה בשיווק ופרסום בתחום העיתונות והנדל"ן. היא מורה מוסמכת בכירה, בעלת תואר ראשון (בהצטיינות יתרה) בחינוך וחברה עם התמחות בנוער בסיכון.
move i1n
רגב בן דוד
יועץ
רגב בן דוד הוא יועץ עמ"י בתחום התוכן והאסטרטגיה. רגב הוא חוקר ומרצה בנושאים של חינוך ותרבות יהודית. עורך מחקרים עבור גופים וקרנות בתחום היהדות הישראלית, ביניהם מיפוי תוכניות מפגש ישראל–תפוצות עם ד"ר חגית הכהן־וולף. דוקטורנט באוניברסיטת תל־אביב, ובוגר בית המדרש לרבנות ישראלית מבית מכון הרטמן והמדרשה באורנים. חבר קהילת ROI, ניהל את Limmud ירושלים, ומעורב במסגרות נוספות של תרבות יהודית גלובלית.

הצוות שלנו

Layer 1

צפו: דברי ברכה רועי מקלר

ראש המנהלת הלאומית לחיזוק קשרי ישראלים ליהודי התפוצות

צרו קשר

[contact-form-7 id="10" title="Contact form 1"]
דילוג לתוכן